Przejdź do treści

Losy i kariery Absolwentów LM

Drodzy Koledzy, pisząc do nas pytacie się czy można ustalić ilość osób, które ukończyły naszą Szkołę w Szczecinie i w Policach i ułożyło sobie życie za granicą? Albo: ilu z nas kontynuuje/kontynuowało karierę na morzu? Ilu z nich osiągnęło stanowisko kapitana lub chiefa engineer’a?  Ustalenie tego to żmudna praca… Gdyby kierować się danymi kontaktowymi osób, które posiadamy (a jest to już ponad 2/3 liczby Absolwentów), co pewnie przekłada się też na cały stan osobowy Szkoły, to około 10% uczniów osiedliło się poza Polską. Przyznam, że zawsze wydawało mi się, że było/jest ich znacznie więcej…. Ilu z nas pływa lub pływało przez więcej niż kilka lat? To już jest dość trudne do ustalenia. Gdybyśmy nawet takie pytanie zadali na formularzu zgłoszeniowym do Zjazdu to i tak trudno by było takie dane usystematyzować.…. Policzyć Kapitanów i Ch/Eng jest już dużo łatwiej. I mamy tu już znaną naprawdę sporą grupę osób. Ta liczba razem  z ogromną ilością pozostałych oficerów i bosmanów po LM-ie potwierdza, że LM zawsze było i jest częścią morskiej tradycji Szczecina. I nie są to tylko puste słowa. W założeniu Szkoła miała wyszkolić średnią kadrę dla floty handlowej… Taki był też jej program edukacyjny nie przygotowujący na studia i do egzaminów wstępnych na nie… Tak tez myślała o nas pewnie część kadry…:) Inna, duża jej część wspierała nas w staraniach, choć początkowo mało skutecznie :)), aby uczyć się dalej. Nasze ambicje zwyciężyły i po ukończeniu Wyższej Szkoły Morskiej, czy to w cyklu dziennym czy wieczorowym, jak również po kursach w Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich, mogliśmy piąć się wyżej i wyżej po  kolejnych szczeblach kariery morskiej. Poniżej przedstawiam listę Kapitanów i Chiefów Mechaników, których udało mi się ustalić. Wiem, że sporo nazwisk Kolegów jeszcze tu wciąż brakuje. Czy moglibyście pomóc mi ją edytować? Aby dodać kolejne osoby do listy wysyłajcie mejle na lm50@liceummorskie.com lub liceum_morskie@wp.pl . Możecie też podać je w komentarzach do tego wpisu. Z góry dziękuję.

Wiem, że mogą się pojawić pytania : „mały” czy „duży” kpt., I kl. czy II kl.C/eng? Ale pozwólcie, że uprościmy to w tych dość ogólnych wewnętrznych ustaleniach .

Józef Babiuch (80)
Andrzej Bednarczuk (80)
Andrzej Beyger (78)
Marcin  Biedulski (82)
Jan Bobrek (79)
Czesław Borowiak (80)
Wiesław Cholewa (79)
Edward Czubko – chief off. (78)
Janusz Domurad – c/eng (78)
Jacek Figiel – c/eng (81)
Zbigniew Gara (82)
Roman Gawlik (78)
Andrzej Gbiorczyk – c/eng (77)
Marek Gibuła (81)
Jerzy-Maciej Golba (79)
Zbigniew Gołaszewski (79)
Mieczysław Goś (79)
ś.p.Wiesław Góralski – c/eng (78)
Marek Górski (85)
Piotr Gramczyński (80)
Bronisław Jakóbczyk -c/eng (78)
Tomasz Jaroszek (80)
Jacek Jarzębowski (82)
Janusz Just (80)
Witold Kalisiewicz- chief off. (77)
Zdzisław Klaus (78)
Jarosław Kochanowski (83)
Piotr Kostecki – c/eng (80)
Marek Kozieł (79)
ś.p.Marek Kryszkiewicz (80)
Cezary Krzewski (81)
Mirosław Kubaszewski (78)
Krzysztof Kuźnicki (83)
Zbigniew Łużniak (82)
Jerzy Majer (80)
Jarosław Malinowski – c/eng (79)
Paweł Malinowski – chief off. (77)
Andrzej Małyszko (84)
Krzysztof Medziński (83)
Jerzy Mikucki – c/eng (80)
Krzysztof Morawski (82)
Krzysztof Niedzielski (79)
Bogusław Nieradka (83)
Roman Nikitin (83)
Ryszard Ostapowicz (79)
Mirosław Pawlaczyk – c/eng (83)
Karol Piękoś (81)
Grzegorz Pliszka (83)
Krzysztof  Powchowicz (85)
Włodzimierz Przysiecki (80)
Witold Pustelniak (83)
Tomasz Ramz (83)
Marek Rączka (83)
Ryszard Roman – c/eng (78)
ś.p.Zbigniew Samborski (79)
Stanisław Sawicki (78)
Marian Sawiuk (79)
Przemysław Sierguć (83)
Krzysztof Sikorski (79)
Michał Sinius (83)
ś.p.Cezary  Siuta – c.off (84)
Zbigniew Stebnicki (79)
Andrzej Szymański (82)
Stefan Tadych (78)
Jerzy Tkaczyk (79)
Mariusz Torchała (79)
Mirosław Tracz (82)
Sławomir Wachnik (79)
Andrzej Węgrzak (79)
Cezary Wojdat (79)
Jarosław Wolanin (82)
Sławomir Woźniak (79)
Andrzej Ziarkowski (83)
Jakub Zubkiewicz (79)

20 komentarzy do “Losy i kariery Absolwentów LM”

 1. Witold Kalisiewicz

  Chciałbym niesmialo nadmienić ze w roku 1986 Wyższa Szkole Morska Wieczorowo skończył również Witold KALISIEWICZ oraz Eugeniusz Jerzykowski otrzymując dyplom inżyniera Nawigatora razem z Czarkiem Wojdatem (razem studiowaliśmy) .Po 16 latach pływania w 1993r zszedłem na lad w stopniu l of. zakładając firmę transportowo-magazynowa .W polowie marca minęło 30 lat jak ta firmę prowadzę wraz cała moja rodzina czyli z żona ,synem i córka .Zatrudniam w chwili obecnej 160 osób .Długo ,bardz długo wachalem się czy dobrze zrobiłem mysle ze teraz mogę powiedzieć z cała stanowczością ze dobrze .Pozdrawiam wszystkich Profesorów oraz kolegów z Liceum Morskiego w Szczecinie Kali

  1. Rocznik 1983, klasa „B” :
   KAPITANOWIE:
   Krzysztof Kuźnicki
   Krzysztof Miedziński
   Bogusław Nieradka
   Roman Nikitin
   Grzegorz Pliszka
   Tomasz Ramz
   Marek Rączka
   Przemysław Sierguć
   Michał Sinius
   ST. MECHANIK:
   Mirosław Pawlaczyk
   (o tych wiem, za pominięcie przepraszam). Pozdrawiam

   1. Michał, duże dzięki. Czy Oni naprawdę są wszyscy z jednej klasy?! LM rządzi! 🙂 Fajnie by było gdybyś podesłał nam namiary (na adres email-owy lm50@liceummorskie.com tylko) na Krzyśka Kuźnickiego, Bogusława Nieradkę, Marka Rączkę i Przemka Siergucia. Wyślemy Im wtedy notkę o Zjeździe. Pozdra! jmg

    1. Witam,
     Tak, to nasza jedna klasa. Nie sądzę żeby taka wyjątkowa.
     Niestety, bezpośredni kontakt mam tylko z Przemkiem Sierguciem (poinformowałem go o Zjeździe jak tylko sam się dowiedziałem), Krzyśkiem Miedzińskim (tak samo) i z Romkim Nikitinem, przez którego o Zjeździe dowiedzieć się mógł Krzysiek Kuźnicki i Boguś Nieradka. Pozdrawiam

    2. Hej !
     Pozwolę sobie skorygować moje nazwisko: Medziński (nie Miedziński). Reszta się zgadza.
     Pozdrawiam/KM 😇

 2. Chetnie dolaczam do listy Kapitanow , ktorzy ukonczyli LM Szczecin.
  Dyplom:
  Kapitan Zeglugi Wielkiej.
  Studia regularne, dzienne, RFN Hamburg.
  Do dnia dzisiejszego w zawodzie, rok przed emerytura.
  Pozdrowienia.

  Stefan Tadych ; LM 1978.

 3. Pozdrawiam Wszystkich Absolwentów LM, zwłaszcza mój rocznik 1983 a jeszcze bardziej moją klasę „C”. Niestety, z powodu konfliktu terminów nie będę mógł uczestniczyć w Zjeździe. Informuję, że Andrzej Ziarkowski, rocznik 1983 jest kapitanem ż.w. Od początku i nadal w PŻM. Pozdrawiam Organizatorów i gratuluję sprawnej organizacji. Życzę Wszystkim udanego Zjazdu. Pozdrawiam: Mariusz Tuszkiewicz rocznik 1983.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.