Przejdź do treści

Losy i kariery Absolwentów LM

Drodzy Koledzy, pisząc do nas pytacie się czy można ustalić ilość osób, które ukończyły naszą Szkołę w Szczecinie i w Policach i ułożyło sobie życie za granicą? Albo: ilu z nas kontynuuje/kontynuowało karierę na morzu? Ilu z nich osiągnęło stanowisko kapitana lub chiefa engineer’a?  Ustalenie tego to żmudna praca… Gdyby kierować się danymi kontaktowymi osób, które posiadamy (a jest to już ponad 2/3 liczby Absolwentów), co pewnie przekłada się też na cały stan osobowy Szkoły, to około 10% uczniów osiedliło się poza Polską. Przyznam, że zawsze wydawało mi się, że było/jest ich znacznie więcej…. Ilu z nas pływa lub pływało przez więcej niż kilka lat? To już jest dość trudne do ustalenia. Gdybyśmy nawet takie pytanie zadali na formularzu zgłoszeniowym do Zjazdu to i tak trudno by było takie dane usystematyzować.…. Policzyć Kapitanów i Ch/Eng jest już dużo łatwiej. I mamy tu już znaną naprawdę sporą grupę osób. Ta liczba razem  z ogromną ilością pozostałych oficerów i bosmanów po LM-ie potwierdza, że LM zawsze było i jest częścią morskiej tradycji Szczecina. I nie są to tylko puste słowa. W założeniu Szkoła miała wyszkolić średnią kadrę dla floty handlowej… Taki był też jej program edukacyjny nie przygotowujący na studia i do egzaminów wstępnych na nie… Tak tez myślała o nas pewnie część kadry…:) Inna, duża jej część wspierała nas w staraniach, choć początkowo mało skutecznie :)), aby uczyć się dalej. Nasze ambicje zwyciężyły i po ukończeniu Wyższej Szkoły Morskiej, czy to w cyklu dziennym czy wieczorowym, jak również po kursach w Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich, mogliśmy piąć się wyżej i wyżej po  kolejnych szczeblach kariery morskiej. Poniżej przedstawiam listę Kapitanów i C/Engs, których udało mi się ustalić. Wiem, że sporo nazwisk Kolegów jeszcze tu wciąż brakuje. Czy moglibyście pomóc mi ją edytować? Aby dodać kolejne osoby do listy wysyłajcie mejle na lm50@liceummorskie.com  lub liceum_morskie@wp.pl . Możecie też podać je w komentarzach do tego wpisu. Z góry dziękuję.

Wiem, ze mogą się pojawić pytania : „mały” czy „duży” kpt., I kl. czy II kl.C/eng? Ale pozwólcie, że uprościmy to w tych dość ogólnych wewnętrznych ustaleniach:).

Andrzej Beyger (78)
Czesław Borowiak (80)
Wiesław Cholewa (79)
Edward Czubko – chief off. (78)
Jacek Figiel – c/eng (81)
Zbigniew Gara (82)
Roman Gawlik (78)
Andrzej Gbiorczyk – c/eng (77)
Marek Gibuła (81)
Jerzy-Maciej Golba (79)
Zbigniew Gołaszewski(79)
Mieczysław Goś (79)
Marek Górski (85)
Piotr Gramczyński (80)
Tomasz Jaroszek (80)
Jacek Jarzębowski (82)
Janusz Just (80)
Witold Kalisiewicz- chief off. (77)
Jarosław Kochanowski (83)
Piotr Kostecki – c/eng (80)
Marek Kozieł (79)
Marek Kryszkiewicz (80)
Cezary Krzewski (81)
Mirosław Kubaszewski (78)
Zbigniew Łużniak (82)
Jerzy Majer (80)
Jarosław  Malinowski – c/eng (79)
Paweł   Malinowski – chief off. (77)
Andrzej Małyszko (84)
Jerzy Mikucki – c/eng (80)
Krzysztof Morawski (82)
Ryszard  Ostapowicz (79)
Karol Piękoś (81)
Grzegorz Pliszka (83)
Ryszard Roman – c/eng (78)
Stanisław Sawicki (78)
Marian Sawiuk (79)
Zbigniew Stebnicki (79)
Andrzej Szymański (82)
Jerzy Tkaczyk (79)
Mariusz Torchała (79)
Sławomir Wachnik (79)
Andrzej Węgrzak (79)
Cezary Wojdat (79)
Jakub Zubkiewicz (79)

4 komentarze do “Losy i kariery Absolwentów LM”

  1. Witold Kalisiewicz

    Chciałbym niesmialo nadmienić ze w roku 1986 Wyższa Szkole Morska Wieczorowo skończył również Witold KALISIEWICZ oraz Eugeniusz Jerzykowski otrzymując dyplom inżyniera Nawigatora razem z Czarkiem Wojdatem (razem studiowaliśmy) .Po 16 latach pływania w 1993r zszedłem na lad w stopniu l of. zakładając firmę transportowo-magazynowa .W polowie marca minęło 30 lat jak ta firmę prowadzę wraz cała moja rodzina czyli z żona ,synem i córka .Zatrudniam w chwili obecnej 160 osób .Długo ,bardz długo wachalem się czy dobrze zrobiłem mysle ze teraz mogę powiedzieć z cała stanowczością ze dobrze .Pozdrawiam wszystkich Profesorów oraz kolegów z Liceum Morskiego w Szczecinie Kali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.