Przejdź do treści

ZJAZD Absolwentów

Najnowsze informacje związane z planowanym na 2023r. Zjazdem Absolwentów LM z okazji 50 lecia powstania Szkoły

>>> akutalności <<<

18 – 10 – 2022

NOWA STRONA LM

Koledzy,

witamy w nowej szacie graficznej naszej strony internetowej Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach www.liceummorskie.com. Poprzednia strona istniała od 2003 roku i trochę w rozumieniu informatycznym „zestarzała się” 🙂

Ta „nowa” zawiera wszystkie dane ze strony poprzedniej (zdjęcia, komentarze, historia szkoły, statystyki itd.). Domena www.liceummorskie.com pozostaje ta sama. Również adres email liceum_morskie@wp.pl pozostał ten sam. Dodaliśmy nowy email adres lm50@liceummorskie.com w związku ze zbliżającym się Zjazdem na 50lecie Szkoły. Usunęliśmy jedynie dział Forum. Możecie jednak nadal spotykać się na  Facebooku profil https://www.facebook.com/LiceumMorskieWSzczecinie

Z przyjemnością usłyszymy Wasze uwagi, komentarze i korekty danych w odniesieniu do treści. Chcielibyśmy także uhonorować wszystkich tych, których brakuje na naszej liście „Odeszli na Wieczną Wachtę” więc liczymy na rzetelnie potwierdzone info w tym temacie. Pozdrawiamy i zachęcamy do wpisów/wspomnień.

5 – 2 – 2021

Odszedł ostatni z komendantów

Z przykrością zawiadamiamy, że 2 lutego 2021 roku odszedł na wieczną wachtę kpt. ż.w. Jan Prüffer, Komendant Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach w latach 1979-1982. Cześć Jego pamięci! Zachęcamy wszystkich chętnych do pisania wspomnień w rubryce „Odeszli na Wieczną wachtę”

 do góry

10 – 10 – 2016

Maszt s/s „Kpt Maciejewicza” – List do Pana Prezydenta Miasta Szczecina

Poniżej zamieszczamy list absolwenta naszej Szkoły Mirka Balcego do Prezydenta Miasta Szczecina w sprawie masztu naszej dawnej siedziby, okrętu s/s „Kpt Maciejewicz”. Mirek czeka obecnie na odpowiedź Prezydenta ale już teraz zaprasza do przyłączenia się do akcji i wsparcia w temacie. Piszcie na adres Liceum, a ja przekażę korespondencję do autora listu.

13 Wrzesnia 2016

Szanowny Panie Prezydencie Miasta Szczecina,

Minęło wiele lat od mojej ostatniej wizyty w Szczecinie. Musze przyznać, ze – jak dawniej – miasto nadal fascynuje swoimi pięknymi parkami, zielenią oraz licznymi zabytkami, które nadają charakter powagi oraz piękna szczecińskim ulicom.
Miasto bogate w liczne ikony morskich tradycji, połączone z Bałtykiem przez kanały i zalew Szczeciński od wieków jest uważane za jeden z najważniejszych polskich portów i miejsce szkolenia ludzi morza.
Nie mieszkam w Szczecinie, ale miasto Szczecin jest bliskie mojemu sercu. Jest to miasto,które chętnie odwiedzam i wiążę z nim wiele wspomnień z młodych lat. To właśnie w Szczecinie zaczęła się moja największa życiowa przygoda i w Tym mieście poznałem ludzi, z którymi ścisła przyjaźń trwa do dziś.
Pamiętam kiedy mając niespełna 15 lat przyjechałem do Szczecina z małego miasta Kęty w województwie małopolskim. Przyjechałem na wstępne egzaminy do Liceum Morskiego.
Dołączenie do szeregów młodych „ Wilków Morskich” było moim największym marzeniem.. Po egzaminach pisemnych i kontroli medycznej. pozostał ostatni test – wspinaczka na maszt MS Maciejewicza. Było to ogromne przeżycie, które pamiętam po dzień dzisiejszy.
Pamiętam strach, który przeszywał całe ciało oraz myśl – „ być ,albo nie być”, która dodawała energii i otuchy potrzebnej do wielometrowej wspinaczki na maszt . Myślę, że wszyscy uczniowie, którzy mieli szczęście, aby zostać uczniami Liceum Morskiego w Szczecinie też doskonale pamiętają te chwile.
Z dumą wspominam ten czas i opowiadam o Liceum Morskim (LM) , SS Maciejewiczu i wspinaczce na maszt moim dzieciom. Wspinaczka na maszt była dla nas Symbolem odwagi i wytrwania w LM, która na owe czasy była jedną z najbardziej elitarnych szkół średnich w Polsce.
Przez wiele lat LM zasilało szybko rozwijającą się polską flotę w młodych i doskonale wyszkolonych marynarzy i motorzystów. Wielu z nich pełni dzisiaj najwyższe funkcje pod banderami jednostek na całym świecie.
SS Maciejewicz przeszedł do historii wiele lat temu, ale z perspektywy czasu można powiedzieć. że ta piękna biała jednostka była nie tylko siedzibą Liceum Morskiego w Szczecinie, ale też atrakcją dla turystów. Przez wiele lat zdobiła pocztówki Szczecina i prawdopodobnie uchodziła za najbardziej fotografowaną szkolę w Polsce.
Po dzień dzisiejszy absolwenci i pedagodzy naszej szkoły, licznie spotykają się na zjazdach w Szczecinie na pokładzie MS Ładoga. Szkoda, że przy Wałach Chrobrego nie znalazło się miejsce upamiętniające niegdyś istniejącą szkołę Liceum Morskiego.
Panie Prezydencie, nie zacierajmy śladów historii, która jest fundamentem naszej teraźniejszości. Wydaje mi się, że Liceum Morskie zasłużyło na przysłowiową „cegiełkę”. Cegiełkę, w postaci symbolu, który przypominałby odwiedzającym Szczecin i Wały Chrobrego o istnieniu tej szkoły. Liceum Morskie w Szczecinie było chlubą Polskiej Żeglugi Morskiej, pedagogów oraz ikoną nowej generacji ludzi morza. W imieniu wszystkich absolwentów LM – nie zapominając o tych ,którzy odeszli na wieczną wachtę pełniąc służbę na pokładach polskich statków – Proszę o przywrócenie masztu SS Maciejewicza na Wały Chrobrego. Będzie on symbolem niegdyś istniejącego SS Maciejewicza ,który dla nas wszystkich był szkołą, domem i początkiem wielkiej życiowej przygody…

Z poważaniem, Mirosław Balcy

cc. Krystyna Pohl gs24.pl

liceum_morskie@wp.pl

 do góry

6 – 5 – 2016

Spotkanie Absolwentów Czerwiec 2016

Niniejszym, poniżej, wiadomość od organizatorów czerwcowego (2016) Zjazdu/Spotkania:
======
Szanowni Licealiści,
serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie absolwentów Liceum Morskiego, które odbędzie się w dniu 4 czerwca na statku Ładoga przy Wałach Chrobrego o godzinie 17.
Ze względu na konieczność rezerwacji statku Ładoga, proszę wszystkich zainteresowanych o dokonywanie wpłaty w wysokości 250 złotych na następujące konto;
PKO BP II /o Warszawa 22 1020 1026 0000 1702 0271 7841.
Ponieważ musimy wiedzieć i ustalić z właścicielem statku jaką jego część powinniśmy zarezerwować, bardzo proszę wszystkich o dokonanie wpłaty najpóźniej do dnia 25 maja .

Pozdrawiam,
Jacek Świerkowski

 do góry

9 – 3 – 2016

Zmiana terminu

Drodzy Absolwenci,

odszedł nasz Drogi i Ukochany pan Dyrektor Dunst. Maksio. Człowiek, który przez ostatnie -dziesiąt lat robił wszystko żeby pamięć o Liceum nie zaginęła. Który dla wielu z nas był motywacją aby wciąż podtrzymywać wzajemne kontakty. Zapraszaliśmy Go na nasze Mini Zjazdy nie dlatego, że wypadało ale dlatego, że fajnie było z Nim BYĆ i przy okazji podziwiać Jego PAMIEĆ zdarzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Poproszono mnie żeby zawiadomić wszystkich, że Zjazd planowany na 23 kwietnia NIE ODBĘDZIE SIĘ. Kolejny termin Zjazdu (który będzie poświęcony pamięci Pana Dyrektora) to 04 czerwca 2016 roku. Miejsce spotkania to oczywiście Szczecin. Szczegóły organizatorzy podadzą na tej stronie i email-owo na adresy podane wcześniej przez Was.

Pozdrowienia

 do góry

28 – 10 – 2015

Zbliża się kolejny Zjazd

Drodzy Koledzy,
padł pomysł aby po raz kolejny spotkać się w Szczecinie w większym gronie, które obejmie zarówno pedagogów jak i absolwentów naszej Szkoły. Planowana data spotkania to 23 kwietnia 2016 roku. Miejsce: Restauracja-statek „Ładoga” u stóp Walów Chrobrego. Więcej szczegółów takich jak program „artystyczny”, godzina spotkania, koszt imprezy czy konto bankowe, podamy wkrótce na tej stronie. Przy okazji prosimy o nadsyłanie Waszych aktualnych adresów e-mail-owych po to by odświeżyć dane adresowe w naszych archiwach. Prosimy je wysyłać na adres liceum_morskie@wp.pl lub poprzez zakładkę „ Absolwenci” na niniejszej tej stronie.


Pozdrawiamy,
Organizatorzy

 do góry

4 – 8 – 2005

Archiwalne dokumenty

Za waszymi sugestiami dodaliśmy do Galerii zdjęć nowy dział – Archiwalne dokumenty.
Zamieszczać w nim będziemy zeskanowane dokumenty związane z Liceum Morskim, jego kadrą, uczniami, absolwentami.
Jeśli posiadacie dokumenty mogące znaleźć się w tym dziale, zachęcamy do ich nadsyłania na adres e-mailowy: lm50@liceummorskie.com.

 do góry

25 – 6 – 2005

Termin II Zjazdu LM w Szczecinie i Policach

Podajemy do wiadomości termin i miejsce Zjazdu/Biesiady 2005. W tym roku impreza rozpocznie sie w sobotę 02.lipca 2005 r. o godz. 1800 w klubie szczecińskiej Akademii Morskiej „Pod Masztami” (wejście dużą bramą od ul. Małopolskiej).Koszt imprezy to 80 PLN na osobę. Tyle żądają panie z klubu za przygotowanie przyjęcia. Alkohol każdy załatwia w zakresie własnym i może go wnieść do klubu bez ograniczeń. Pieniądze za imprezę będą pobierane przy wejściu. Wciąż można zgłaszać się na Zjazd przez stronę internetową Liceum lub na tel.602704326. Prosimy o zgłaszanie swoich Partnerek (jeśli wybierają się z Wami) aby zminimalizować zamieszanie z przygotowaniem dodatkowych miejsc w klubie.

 do góry

9 – 6 – 2005

Zgłoszenia na Zjazd

Ostateczną datę zgłoszeń na udział w II Zjeździe Absolwentów LM w Szczecinie i Policach ustalono na dzień 20. czerwca 2005. Gdyby swój udział w imprezie/biesiadzie potwierdziło mniej niż 50 osób (prosimy zgłaszać również osoby towarzyszące) odwołamy oficjalne przyjęcie (planowane jest na 2. lipca na Wałach Chrobrego w klubie Akademii Morskiej „Pod Masztami”) i wszyscy zainteresowani będą mogli się spotkać już nieoficjalnie na „Ładodze” 2. lipca wieczorem

 do góry

26 – 5 – 2005

Drugi Zjazd Absolwentów LM – nowe informacje

Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że ostateczny termin II Zjazdu Absolwentów Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach został ustalony na dzień 2 lipca 2005.
Baza noclegowa – Prosimy o samodzielne rezerwowanie miejsc w hotelach lub pensjonatach. Listę szczecińskich hoteli można znaleźć na następujących stronach:
http://www.ehotele.pl/szczecin/
http://szczecin.hotele.pl/
http://www.wirtualny.szczecin.pl/hotele/
http://www.infoludek.pl/turystyka/hotele/

WAŻNE!!!! Prosimy o potwierdzenie udziału najpóźniej do 20 czerwca 2005, wypełniając formularz, który zamieszczamy tutaj.

 do góry

12 – 5 – 2005

Drugi Zjazd Absolwentów LM

Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że II Zjazd Absolwentów Liceum Morskiego w Szczecinie planowany jest na dzień 02 lipca 2005. Organizatorzy proszą o zgłaszanie akcesu na adres emailowy liceum_morskie@wp.pl. Szczegóły organizacyjne, koszty etc. będą podane już wkrótce na niniejszej stronie. Ruszamy z przygotowaniami z dniem jutrzejszym. Szereg osób już zadeklarowało pomoc w organizacji. Powinno być OK. Cześć!

 do góry

5 – 12 – 2004

Spotkanie w sprawie Zjazdu 2005, zmiany na stronie

Dnia 1. grudnia 2004r. w restauracji „Colorado” odbyło się spotkanie, na którym rozmawiano o możliwości zorganizowania Zjazdu Absolwentów w czerwcu 2005r. Połączonoby go z obchodami 20-lecia zakończenia działalności szkoły.
W związku z tym uruchamiamy nowy dział – Zjazd Absolwentów Czerwiec 2005.
W dziale Absolwenci dodaliśmy możliwość przesyłania namiarów na tych, którzy ukończyli szkołę. Liczymy na duży odzew. Pozwoliłoby to na stworzenie bazy adresowej absolwentów, pomocnej między innymi przy organizacji zjazdu.
Zmieniony został także kontaktowy adres e-mailowy Stowarzyszenia Absolwentów.

 do góry

31 – 5 – 2004

liceummorskie.com – nowy adres

Od dzisiaj nasza strona dostępna jest pod nowym, łatwym do zapamiętania adresem: liceummorskie.com! Adres liceum.morskie.prv.pl wciąż jest aktywny. Na dniach jednak zostanie wyłączony adres liceummorskie.fr.pl. Prosimy, abyście o tym pamiętali – wtedy nie będzie problemu z dostępem do strony.

 do góry

9 – 1 – 2004

Władze i członkowie Stowarzyszenia

Otrzymaliśmy dzisiaj od władz Stowarzyszenia Absolwentów nazwiska osób będących w Zarządzie oraz listę członków Stowarzyszenia. Zamieszczamy te informacje w dziale poświęconym Stowarzyszeniu.

 do góry

2 – 1 – 2004

Nowości na stronie

Jak pewnie zauważyliście, pojawiły się na naszej stronie dwa nowe działy – „Odeszli na Wieczną Wachtę”, poświęcony tym, których wśród nas już niestety nie ma, i „LM w mediach”, gdzie znajdziecie m.in. artykuły prasowe dotyczące Liceum. Aby te działy były bogatsze w dodatkowe informacje i materiały, potrzebujemy Waszej pomocy. Prosimy o przysyłanie ich na adres emailowy liceum_morskie@wp.pl.
Zrezygnowaliśmy z osobnego działu poświęconego Zjazdowi Absolwentów, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku. Wierzymy, że wrócimy do tego działu przy okazji kolejnego zjazdu. Informacje prasowe o zjeździe znajdziecie teraz w dziale „LM w mediach”, natomiast zdjęcia w „Galerii zdjęć”. W galerii pojawiły się także fotografie z archiwum Pana Dyrektora mgr. Maksymiliana Dunsta.
Planujemy wkrótce otworzyć dział „Pamiątki”. Już dzisiaj możecie nadsyłać wszystko, co mogłoby się tam znaleźć, a byłoby interesujące dla pozostałych bywalców strony.

 do góry

7 – 8 – 2003

Filmy i zdjęcia ze Zjazdu

Osoby zainteresowane otrzymaniem zdjęć i filmu ze Zjazdu Absolwentów, proszone są o przesłanie swoich adresów pocztowych na email kielek01@poczta.onet.pl.
Koszt płyty DVD: 100zł, koszt kasety: 25zł. Wpłat prosimy dokonywać na konto Stowarzyszenia: ING Bank Śląski S.A., O/Szczecin, swift INGBPLPW, 38 1050 1559 1000 0022 7328 4196.

 do góry

4 – 7 – 2003

Rozliczenie finansowe zjazdu

Jak informuje „człowiek od kasy”, czyli Jacek Świerkowski, w ciągu najbliższych dni rozliczenie finansowe zjazdu (wpływy i wydatki) zostanie zakończone. Zaraz potem zamieścimy je na stronie.

 do góry

26 – 6 – 2003

„To była szkoła dla twardzieli”

20. czerwca w Magazynie Głosu Szczecińskiego ukazał się artykuł red. Krystyny Pohl poświęcony Liceum Morskiego pt. „To była szkoła dla twardzieli”. Zamieszczamy go na naszej stronie.
Możecie go przeczytać w całości tutaj.

 do góry

21 – 6 – 2003

„Super Belfer” – plebiscyt

Został tydzień do Zjazdu. Rozpoczynamy dzisiaj plebiscyt na „Super Belfra” Liceum Morskiego. Wytypujmy tego nauczyciela, wychowawcę, który z różnych względów po prostu był super. Laureata plebiscytu, który zakończymy w przeddzień Zjazdu, wyróżnimy podczas spotkania na „Ładodze”.
Swoje głosy możecie oddawać tutaj.

 do góry

17 – 6 – 2003

Osoby towarzyszące

Na prośbę Agencji BONO przypominamy uczestnikom Zjazdu, że wpłata za osoby towarzyszące wynosi 80 PLN (cena biesiady morskiej na „Ładodze”).

 do góry

11 – 6 – 2003

Książka o Liceum

W imieniu wydawców oraz autora książki „Na lądzie i na morzu” p. Bogdana Kowalskiego prosimy wszystkich zainteresowanych o finansowe wsparcie wydania książki, która będzie gotowa na dzień Zjazdu. Koszt wydania książki w nakładzie 200 egzemplarzy to ok. 5 000 zł. Według zapewnień wydawcy, nazwiska wszystkich, którzy do końca tego tygodnia dokonają wpłaty na konto Stowarzyszenia (ING Bank Śląski S.A., O/Szczecin, nr: 38 1050 1559 1000 0022 7328 4196, swift INGBPLPW) z dopiskiem „Na książkę” zostaną umieszczone na liście sponsorów zamieszczonej na jej łamach. Wszyscy sponsorzy otrzymają oczywiście w prezencie książkę z autografem autora.
Za wszelkie wpłaty z góry dziękujemy.

 do góry

11 – 6 – 2003

Mamy Stowarzyszenie

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach zostało zarejestrowane w Sądzie Rejonowym w Szczecinie pod numerem KRS 0000159197. NIP: 955-20-68-130, REGON: 812611117.
Konto bankowe Stowarzyszenia: ING Bank Śląski S.A., O/Szczecin, ul. 3 maja 30, swift INGBPLPW, nr konta: 38 1050 1559 1000 0022 7328 4196.

 do góry

11 – 6 – 2003

Ostateczny program Zjazdu

Zamieszczamy ostateczny, już zatwierdzony przez organizatorów program Zjazdu Absolwentów LM.

 do góry

8 – 6 – 2003

UWAGA – ZGŁOSZENIA!!!

W związku z kłopotami z poprzednim serwerem zgłoszenia elektroniczne na zjazd, które zostały wysłane w ciągu ostatniego tygodnia, dwóch mogły do nas NIE dotrzeć!
Dlatego prosimy wszystkich, którzy się ostatnio zgłaszali poprzez formularz na stronie, o sprawdzenie, czy są na liście uczestników zjazdu. Jeżeli nie, prosimy o ponowne wysłanie zgłoszenia.
Przepraszamy za kłopoty, ale wyniknęły one nie z naszej winy.

 do góry

8 – 6 – 2003

Nowy serwer

Dzisiaj nasza strona została przeniesiona na nowy, szybszy, ale płatny serwer. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie ona działać szybciej i sprawniej – szczególnie dotyczy to forum dyskusyjnego i galerii zdjęć, co do których zgłaszaliście uwagi.

 do góry

8 – 6 – 2003

O LM w Głosie Szczecińskim

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że prawdopodobnie już w najbliższy piątek (13. czerwca) w Magazynie Głosu Szczecińskiego ukaże się artykuł red. Krystyny Pohl o Liceum Morskim w Szczecinie i Policach. Jest on konsekwencją spotkania pani redaktor z dyrektorem mgr. Maksymilianem Dunstem, autorem książki o Liceum p. Bogdanem Kowalskim oraz dwójką absolwentów naszej szkoły, jakie miało miejsce na początku tego miesiąca.

 do góry

8 – 6 – 2003

Honorowy Komitet Organizacyjny

Miło nam zakomunikować, że organizatorzy otrzymali pisemne podziękowania za zaproszenie do Honorowego Komitetu Organizacyjnego I Zjazdu Absolwentów i Wykładowców Liceum Morskiego od Przewodniczącego Rady Miasta Jana Stopyry, Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Piotra Nowakowskiego oraz Dyrektora Oddziału TVP S.A. w Szczecinie Krzysztofa Matlaka. Jednocześnie wyżej wymienione osoby potwierdziły swój udział w zjeździe.

 do góry

27 – 5 – 2003

Galeria zdjęć

Dzisiaj uruchamiamy kolejny dział na naszej stronie – galerię zdjęć z czasów nauki w Liceum. Obecnie liczba zdjęć nie jest jeszcze imponująca, ale liczymy, że z Waszą pomocą będzie ona systematycznie wzrastać. Pierwsze fotki nadesłał Andrzej Wegner.
Każdą fotografię można skomentować – mamy więc nadzieję, że przypomnicie ciekawe historie dotyczące zdjęć, osób oraz miejsc na nich się znajdujących.
Swoje zdjęcia możecie nadsyłać pod adresem: liceum_morskie@wp.pl. Prosimy, aby w miarę możliwości przy każdym nadsyłanym zdjęciu podać rocznik i autora oraz krótko opisać fotografię.

 do góry

20 – 5 – 2003

Zgłoszenia – WAŻNA informacja!

Jak nas poinformowali organizatorzy, Hotel Kapitański w okresie zjazdu będzie zamknięty z powodu remontu. Osoby, które wybrały tą propozycję zakwaterowania proszone są o kontakt z p. Agatą Paciejewską z Agencji Reklamowej „BONO” – tel. (091) 434 67 79 lub email: morskie@o2.pl.
Przypominamy o wpłacaniu pieniędzy za uczestnictwo w zjeździe – konto jest podane na zgłoszeniu.
Dzisiaj uaktualniliśmy listę osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w zjeździe. Niestety ich liczba nie oszałamia…

 do góry

13 – 5 – 2003

Zjazd 2003 – dział, zgłoszenia elektroniczne

Zgodnie z Waszymi sugestiami na forum dyskusyjnym uruchamiamy osobny dział poświęcony zjazdowi absolwentów. Znajdziecie w nim to, co udało się nam uzyskać od organizatorów – informacje, program zjazdu, listę osób, które zgłosiły swój udział w imprezie, a przede wszystkim zgłoszenie do udziału.
Od dzisiaj macie możliwość nie tylko wysłania zgłoszenia zwykłą pocztą, ale także drogą elektroniczną – wypełniając prosty formularz.
Odpowiednie odnośniki znajdziecie w menu po lewej stronie.
Jak możecie zauważyć, lista osób już zgłoszonych jest bardzo krótka. Niewątpliwie wynika to z faktu, iż organizatorzy trochę „zaspali” i na miesiąc przed zjazdem nie dotarli z odpowiednią informacją do wszystkich zainteresowanych osób. Liczymy więc na wszystkich odwiedzających tą stronę, że pomogą w poinformowaniu większej liczby absolwentów.
Prosimy również wszystkich, aby wraz ze zgłoszeniem dokonywali wpłat na podane konto po to, by organizatorzy mogli dysponować odpowiednimi funduszami.

 do góry

8 – 5 – 2003

Wspomnienia…

Zamieszczamy pierwsze na tej stronie wspomnienia absolwenta z 1979 roku, Wieśka Cholewy „Młode Wilki Morskie”. Możecie je przeczytać tutaj.
Zachęcamy wszystkich do pisania kolejnych wspomnień. Możecie je nadsyłać emailem na adres liceum_morskie@wp.pl.

 do góry

17 – 4 – 2003

Forum dyskusyjne

Z dniem dzisiejszym otwieramy na naszej stronie forum dyskusyjne. Zapraszamy do wymiany opinii, szkolnych wspomnień, uwag o stronie itp.

 do góry

30 – 1 – 2003

Osoby poproszone o honorowy patronat nad zjazdem

W dniu 26.01.2003 r. zebrał się komitet organizacyjny zjazdu i postanowiono zaprosić do patronatu nad zjazdem absolwentów Liceum następujące osoby:
1. Kpt. ż.w. Andrzej Huza
2. Stanisław Wziątek, Wojewoda Zachodniopomorski
3. Marian Jurczyk, Prezydent Miasta Szczecina
4. Zygmunt Meyer, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
5. Karol Osowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
6. J.M. Rektor Wyższej Szkoły Morskiej prof.dr hab.inż. Bolesław Kuźniewski
7. Paweł Brzezicki, Dyrektor Naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej
8. Kpt. ż.w. Piotr Nowakowski – Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie
9. Prof. dr hab. Aleksander Walczak, Kapitan Żeglugi Wielkiej
10. Kpt. ż.w. Zbigniew Bargielski
11. Kpt. ż.w. Jan Prüffer
12. Pan mgr Maksymilian Dunst
13. Kpt. ż.w. Tadeusz Kurek
14. Pan Stanisław Malec
15. Pan Stanisław Miśkiewicz
16. Michał Czerepaniak, Konsul Honorowy Cypru
17. Ryszard Karger, Konsul Honorowy Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
18. Jerzy Sawka, Redaktor Naczelny „Gazety Wyborczej” w Szczecinie
19. Krzysztof Matlak, Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Szczecinie
20. Pan Dariusz Żelasko
21. Pani Kinga Brandys
22. Pani Krystyna Pohl
23. Mgr Bogdan Kowalski

 do góry

29 – 11 – 2002

Status SALMSiP

Zamieszczamy statut Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach.
Można go obejrzeć tutaj.

 do góry

25 – 11 – 2002

Zgłoszenia do udziału w zjeździe

Zjazd absolwentów Liceum Morskiego odbędzie się 28. czerwca 2003 r. Chętni do wzięcia udziału w zjeździe proszeni są o wypełnienie zgłoszenia i przesłanie go pod podany adres. Zgłoszenie w formacie *.DOC można pobrać tutaj.
Konto, na które należy wpłacać pieniądze na poczet organizacji zjazdu oraz termin wpłat są również podane na zgłoszeniu.
Kontakt do potwierdzenia i w sprawach organizacyjnych:
Agata Paciejewska-Strzelska
Agencja Reklamowa BONO
ul. Jagiellońska 93/1
70-436 Szczecin
tel. (091) 434 67 79

 do góry

18 – 11 – 2002

Zjazd absolwentów

Wstępnie zjazd absolwentów Liceum Morskiego planowany jest na dzień obchodów Dni Morza w Szczecinie – 28. czerwca 2003 r. Szczegóły (harmonogram przebiegu, opłaty, konto bankowe itd.) podamy wkrótce.

 do góry

18 – 11 – 2002

Rejestracja SALMSiP

W tym tygodniu planowane jest złożenie wszelkich dokumentów niezbędnych do rejestracji stowarzyszenia w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Przyjmie ono nazwę Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach.

 do góry

20 – 10 – 2002

Wspomnienia

Zwracamy się do wszystkich absolwentów z prośbą o nadsyłanie wspomnień, wesołych i ciekawych opisów zdarzeń z czasów istnienia szkoły itp. Ukażą się one na tej stronie, a być może także w książce poświęconej Liceum Morskiemu, która jest obecnie w opracowaniu.
Wspomnienia prosimy przesyłać pod adres pocztowy: ul. Pomorska 58-60, 70-845 Szczecin, lub adresy e-mailowe: kielek01@poczta.onet.pl i liceum_morskie@wp.pl.

 do góry

12 – 10 – 2002

Pierwsze spotkanie

W dniu 12.10.2002 r. z inicjatywy byłego długoletniego dyrektora Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach, mgr. Maksymiliana Dunsta, w bursie Szkoły Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie spotkało się kilkunastu absolwentów LM. Rozmawiano o potrzebie powołania stowarzyszenia oraz organizacji w 2003 r. zjazdu absolwentów z okazji 30-lecia utworzenia szkoły.
Treść uchwały zebrania założycielskiego dostępna jest tutaj.
Zdjęcia z pierwszego spotkania:

 do góry