Przejdź do treści

Z historii Zjazdów Liceum Morskiego

Z pewnością wszyscy pamiętamy bardzo udany i frekwencyjnie liczny II Zjazd Absolwentów LM w 2003 roku (zorganizowany na 30-lecie powstania Szkoły z inicjatywy Maksia), a także późniejsze biesiady w klubie WSM „Pod Masztami” w 2005r. czy też na „Ładodze” w 2016r. Niewielu jednak z Was wie o I-szym Zjeździe zorganizowanym na 10-lecie Szkoły w 1983r. w Policach w kinie „Bajka”. Na zdjęciu poniżej, zrobionym na terenie ówczesnej siedziby Szkoły w Policach, są prawie wszyscy nasi Komendanci (wyjątkiem jest kpt.ż.w.J.Pruffer), jest Dyrektor Maksio, jest nasza droga Kadra. Jest 16 kwietnia 1983r… Za 2 lata Szkoła przestanie istnieć…Pozostały w jej murach już tylko ostatnie 3 roczniki …Ten ostatni zaczynał swoją naukę w LM już w Policach i nie doświadczył życia na „Maciejewiczu”… Jest na zdjęciu ponad 40-osobowe grono przybyłych absolwentów ….Jest sporo studentów Wyższej Szkoły Morskiej, byłych uczniów kontynuujących tam naukę po ukończeniu LM… Duża część nieobecnych chłopaków odbywa jeszcze służbę wojskową w MW…wielu pływa już w PŻM-ie…(i marzy o przyszłych zagranicznych kontraktach…:)) Chociaż na ten dzień/rok w szkole nie ma juz 1-szych klas, to na zdjęciu, w oknie (drugim od prawej), siedzi jeszcze zagubiony pierwszoklasista……:)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.