Przejdź do treści

Pani Redaktor Krystyna Pohl

Miło nam poinformować, że swoją obecność na Zjeździe 01 września 2023 potwierdziła nam żywa legenda dziennikarstwa morskiego pani red.Krystyna Pohl. Autorka wielu książek o tematyce morskiej i szczecińskiej. Posiadaczka Dyplomu „Kapitana Żeglugi Wielkiej honoris causa”. Pani Redaktor przez parę dekad była zawsze bardzo życzliwa naszej Szkole. Napisała o niej szereg artykułów (ostatni poniżej). Była Członkinią Honorowego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu w 2003 roku zorganizowanego na 30-lecie powstania Szkoły.  Była też bardzo aktywna w batalii o obecną lokalizację masztu s/s Kpt.Maciejewicza. Obecnie próbuje przekonać władze miejskie do przeniesienia tablicy informacyjnej masztu bliżej ciągu pieszego na bulwarze, tak aby każdy ze spacerowiczów miał łatwiejszy dostęp do informacji o nim. Ubiega się także o powrót na obecne miejsce masztu 2 oryginalnych tablic z początkowej lokalizacji obiektu na wjeździe do miasta (obecnie tablice te zdeponowane są w Muzeum Narodowym w Szczecinie).

Poniższy artykuł ukazał się w styczniowym numerze Obserwatora Morskiego, którego Pani red.Krystyna Pohl jest obecnie redaktorką.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.