Przejdź do treści

Rozmowy o Szkole

Koledzy,

poniżej zamieszczam zaproszenie Pani Ludmiły Kopycińskiej na organizowane przez Nią spotkanie/prelekcję w Starej Rzeźni 31 lipca 2023 (także online). Pani Ludmiła od 33 lat jest przewodnikiem miejskim PTTK. Jak sama mówi jest pasjonatką Szczecina oraz  historii polskiej gospodarki morskiej. Jest osobą bardzo życzliwą naszej Szkole. Będziemy mieć przyjemność gościć Ją podczas Zjazdu 2023.

=================

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie zapraszam na  SPOTKANIE nr  31  dnia  31.07.2023  o godz. 18,00   
w CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA oraz ONLINE

CYKL:Historia polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego

TEMAT spotkania:   

DUMA SZCZECINA – LICEUM MORSKIE w Szczecinie i Policach obchodzi 50-LECIE powstania Szkoły

Bieżący rok jest  wyjątkowy dla Szczecina, a szczególnie  dla jego morskiej społeczności.  Zbliża się bowiem jakże ważna, bo 50. rocznica powstania legendarnego LICEUM MORSKIEGO w Szczecinie i Policach, które na trwałe wpisało się w dzieje morskiego szkolnictwa Szczecina i stanowi jego niezaprzeczalną dumę.   

Postaram się przedstawić ciekawe dzieje Liceum, wspaniałych komendantów i  dyrektorów,  których absolwenci Liceum do dziś wspominają z szacunkiem i wdzięcznością. Specjalną uwagę poświęcę znakomitemu systemowi kształcenia i wychowania młodzieży wypracowanemu przez kadrę pedagogiczną. W kilku słowach opowiem także o  Patronie Liceum, KAPITANIE KAPITANÓW, Konstantym  Maciejewiczu.

***
Przed rozpoczęciem prelekcji pozwolę sobie przekazać  Państwu  krótkie informacje o najnowszych wydarzeniach w morskim życiu miasta i regionu. Tak czynię od pewnego czasu. Zapraszam !

============

Od 33 lat jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze.

Jestem pasjonatką Szczecina oraz  historii polskiej gospodarki morskiej. Bardzo cieszę się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje życiowe: od 33 lat podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego,  mam znakomitą możliwość przekazywać informacje o morskiej gospodarce miasta, regionu i kraju, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość. 

Z wyrazami szacunku,

Ludmiła Kopycińska

====================

2 komentarze do “Rozmowy o Szkole”

  1. Eugeniusz Jerzykowski

    Koledzy☝️. Może trochę późno ta wiadomość do mnie dotarła, ale szybko przekazuję. Warto wybrać się tam lub obejrzeć on-line.
    Ja nie dam rady jutro być w Szczecinie, ale wielu pewnie się do Starej Rzeźni wybierze na godzinę 18:00.
    Życzę miłych wspomnień i wzruszeń
    Gienek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.