Przejdź do treści

„Dyrektor MaksymilIan Dunst” – Prelekcja W Starej Rzeźni

Koledzy,

Poniżej zamieszczamy zaproszenie od Pani Redaktor Ludmiły Kopycińskiej na Spotkanie/Prelekcję pt. „MAKSYMILIAN DUNST – WSPANIAŁY i NIEZAPOMNIANY DYREKTOR d/s PEDAGOGICZNYCH LICEUM MORSKIEGO w SZCZECINIE I POLICACH

Spotkanie odbędzie się w Starej Rzeźni 28.08.2023 godz.1800

===============================================

SPOTKANIE 32 dnia 28.08.2023 o godz. 18,00   

w CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA oraz online

CYKL:  HISTORIA POLSKIEJ GOSPODARKI MORSKIEJ i SZKOLNICTWA MORSKIEGO

TYTUŁ prelekcji:

MAKSYMILIAN DUNST – WSPANIAŁY i NIEZAPOMNIANY DYREKTOR

Ds. PEDAGOGICZNYCH LICEUM MORSKIEGO w SZCZECINIE

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie poświęcone wyjątkowemu Człowiekowi, który zapisał się złotymi zgłoskami na kartach szczecińskiego szkolnictwa morskiego.

Wielki Wychowawca młodzieży, wieloletni dyrektor ds. pedagogicznych Liceum Morskiego w Szczecinie, pośmiertnie uhonorowany szczególnym wyróżnieniem przyznawanym przez Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, jakim jest Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa

Praca na statku Kapitan K. Maciejewicz była dla Niego, jak wspominają absolwenci Liceum, najpiękniejszą przygodą życia. Wielu Jego uczniów jest dziś kapitanami.

Spotyka mnie zaszczyt podzielenia się z Państwem informacjami i wspomnieniami uczniów oraz własnymi refleksjami o cudownym, prawym Człowieku, którego bardzo lubiliśmy, szanowaliśmy i z Którego zdaniem liczyliśmy się.

Pozwolę sobie przedstawić krótki biogram Pana MAKSYMILIANA DUNSTA, zdając sobie sprawę, że tak bogatego – w wydarzenia i działania – życia nie można w pełni przedstawić w krótkich ramach czasowych spotkania.

Z wyrazami szacunku,

Ludmiła Kopycińska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.